قیمت زمین در منطقه 22 در تمامی محلات و شهرک ها

  • 5 ماه پیش
  • 0

قیمت زمین در منطقه۲۲ ، قیمت فروش فوری و زیرقیمت زمین

در این مقاله به مطالب بسیاری مفیدی درخصوص قیمت زمین منطقه 22 شهرداری تهران در محلات مختلف پرداخته ایم. رشد بسیار خوب این منطقه موجب گردیده است که یکی از بهترین مناطق تهران برای سرمایه گذاری بشمار آید.

قیمت زمین در منطقه 22

معرفی پهنه های منطقه 22 تهران

عوامل تاثیر گذار در قیمت زمین در منطقه 22

قیمت فروش زمین زیرقیمت و فوری

وسعت مساحت قطعات زمین و قیمت زمین در منطقه 22 تهران با توجه به موقعیت،پیشرفت و افزایش روند ساخت و ساز در منطقه،از دیگر مناطق تهران به نسبت بالاتر می باشد.قطعات زمین در منطقه 22 به طور کلی به چند دسته با کاربری متفاوت تقسیم بندی می شوند که با کد های اختصاری لاتین شناخته می شوند.در این مقاله  فهرستی از پهنه ها را ارائه داده ایم و به توضیح هر کدام از این پهنه ها پرداخته ایم.

قیمت زمین در منطقه 22

زمین در منطقه 22 از لحاظ متراژ به دو دسته متراژ بزرگ بیشتر از 500 متر مربع و زمین متراژ کوچک در حدود کمتر از 500 متر مربع وجود دارند.این زمین ها حدودا متراژی در حدود  200 تا 300 متر مربعی را دارند؛که البته بیشتر در محله هایی به نام هوانیروز،قائم،سروستان ها وبخشی بالاتر ازمیدان اتریش و بلوار کوهک متمرکز هستند.زمین های 500 متری نیز بیشتر درکوچه های بنفشه،یاس،نور متمرکز می باشند.

قیمت زمین در منطقه۲۲ در متراژ های مختلف

قیمت های تراکم در منطقه بر اساس متراژ زمین و محله ای که در آن واقع است متفاوت می باشد.

زمین های متراژ بزرگ بیشتر حوالی دریاچه چیتگر وشهرک راه آهن و قسمتی از محله کوهک وجود دارند.پهنه های زمین در منطقه 22 با کاربری های متفاوتی هستند؛که به آن ها سرانه نیز می گویند. طی هر پنج سال یک بار توسط کمیسیون ماده پنج بررسی شده وتمام کاربری ها تا حدود بیست درصد قابل تغییر می باشند.کاربری هایی که در این منطقه تعریف شده اند با کدهای جانبی مختلف و به نام های لاتین شناخته می شوند.به طور کلی چهار دسته زمین در منطقه تعریف شده است.

عوامل زیادی هستند که بر قیمت زمین و ارزش گذاری بر روی آن تاثیر دارند.عمده آن ها عواملی مانند لوکیشن وموقعیت خوب جغرافیایی زمین،متراژ مساحت،نوع کاربری وداشتن جواز ساخت است، که تاثیر زیادی بر ارزش زمین دارد.در ادامه مطالب به توضیح تفصیلی هر یک از این عامل ها خواهیم پرداخت.

معرفی پهنه های منطقه 22 تهران:

  • پهنه های مسکونی(R)
  • پهنه های تجاری-اداری-خدماتی(S)
  • پهنه های فضای سبز(G)
  • پهنه های اداری-مسکونی(M)

پهنه های تجاری_اداری_مسکونی(S)

زمین با پهنه های S با کاربری تجاری و خدماتی و اداری با هم ادغام می شوند.این زمین ها بیشتر شامل تجاری و هتلینگ هستند؛زیر مجموعه ای از آن که اداری می باشد را شامل می شوند.این پهنه ها دارای کد های مختلفی نیز می باشد1S و 2Sو 3S که S1 تجاری-اداری-خدماتی هستند.S2 مراکز و گسترده های تجاری -اداری-و خدماتی را شامل می شوند.S3صنعتی -کارگاهی هستند که تخصیص حداقل چهل درصد از وضعیت قطعه در فضای اشغال نشده همگی با فضای سبز درختکاری شده می باشند.

ویژگی های پهنه تجاری پهنه S اطلاعات در مورد پهنه تجاری

کد پهنهمشخصات کلی زیر پهنه هاحداکثر تراکمحداکثر تعداد طبقاتحداکثرسطح اشتغالحداقل اندازه طبقاتحداقل عرض معبر
s11کلیت الگوی وضع موجودتا تعبیهو تصویب طرح هایویژه مداخله
s121محور های ویژه بلندمرتبه با طرحتوجیهی750%12 و بیشتر80% و تا 3 طبقه200018
s122فرا منطقه ای فرا شهری440%980% و تا 2 طبقه150016
s123منطقه ای340%680% و تا 2 طبقه75014
s124ناحیه ای و محله ای230%480% در همکف30012

پهنه های با فعالیت مسکونی(M)

این پهنه ها با کدهای مختلط مسکونی 1Mو2 M اعم از تجاری و اداری و قسمتی مسکونی که دارای فضای سبز نیز می باشد هستند.برای مثال M1 زمین هایی با کاربری مسکونی می باشد. 2M زمین با کاربری فرهنگی،گردشگری با حداقل مسکونی می باشد.که خود هر یک از این کد ها باز دارای زیر مجموعه های دیگری می شوند.

پهنه های مسکونی(R)

این پهنه ها نیز دارای کد های مختلفی هستند که بیانگر تراکم و ارتفاع واحد های مسکونی هستند.

پهنه های فضای سبز(G)

این پهنه ها دارای کاربری خدماتی،بهداشتی و درمانی وتجهیزات شهری می باشند.خدمات شهرداری و تجهیزات شهری در تمام منطقه 22 پراکنده هستند؛اما بیشتر در قسمت دریاچه چیتگر متمرکز شده اند.

قیمت زمین در منطقه 22 تهران متاثر از چه عواملی است:

به طور کلی هر قطعه زمین در منطقه 22 با درخواست دستور نقشه،از شهرداری منطقه ابتدا پهنه ی آن (کاربری)مشخص می گردد. سپس بر اساس پهنه و تراکم تعلق گرفته به آن دستور نقشه صادر می گردد.

کمتر زمینی در این منطقه دارای کاربری مسکونی(R) می باشد.این زمین ها در بیشتر نقاط زمین های منطقه 22 پخش و بیشترین تراکم آن ها در شمال منطقه 22 و در غرب منطقه 22 می باشد.

قیمت زمین در حوالی چیتگر چقدر است:

در حوالی دریاچه چیتگر بیشترین زمین هایی که باقی مانده اند. اغلب دارای کاربری (M) و مختلط تجاری-اداری و یا تجاری-مسکونی می باشند.زمین هایی که حوالی شرق منطقه در محله بلوار کوهک هستند؛بیشتر با در نظر گرفتن مقدار متوسط کاربری مسکونی باقی مانده اند.

زمین های این قسمت اکثرا با توجه به نزدیک بودن به پارک جنگلی چیتگر دارای کاربری (G) و یا درمانی هستند.اگر قصد خرید قطعه زمین در منطقه 22 تهران را دارید با تماس با مشاوران و کسب اطلاعات کامل در مورد قیمت زمین های منطقه 22 و مشخصات و کاربری زمین  می توانید اقدام به خرید زمین با قیمت مناسب بفرمایید.

ارزش گذاری قطعات زمین در محلات مختلف منطقه 22

براساس دستور صادر شده اقدام به اخذ جواز و تهیه نقشه های مربوط به آن می گردد.پس طبیعی است که ارزش گذاری و قیمت فروش زمین در منطقه 22 تهران بر اساس پهنه و زمین مورد نظر و تراکم استحقاقی آن می باشد.بیشتر سرانه مسکونی این منطقه بر اساس طرح تفضیلی جدید و موجود سال 1400 روبه اتمام می باشند و پر شده اند.

بیشترین زمین های مسکونی در دو منطقه بلوار کوهک و وردآورد باقی مانده اند.درحال حاضر کوهک با در دست داشتن تراکم مناسب و فضای سبز کافی تقریبا بیشترین کیفیت و رضایتمندی ساکنان را به خود اختصاص داده است.عواملی همچون مجاورت با پارک جنگلی چیتگر،ایستگاه مترو،مراکز خرید همچون مرکز خرید طوبی از دلایل کافی برای این رضایتمندی می باشند.درنتیجه این امکانات بر ارزش و قیمت زمین های کوهک تاثیری مستقیم داشته است.

منطقه وردآورد با داشتن چند ویژگی خوب مکانی مناسب برای زندگی می باشد.اما منطقه وردآورد به دلیل محدود بودن و فاصله زیاد از منطقه 22تهران.درنتیجه این فاصله، نداشتن امکانات  کافی با توجه به سیل عظیمی از جمعیت که درآن جا سکونت دارند.فعلا از قیمت پایین تر و مناسبتری برخوردارند.طبیعتا این منطقه گزینه خوبی برای خریدی سودمند و سرمایه گذاری خوب می باشد.

قیمت زمین  باغ فدک در قطعات مختلف

زمین های باغ فدک که قسمت از آن دارای کاربری (R) و بیشتر (M) می باشند در حال حاضر به صورت باغ-ویلایی هستندکه نزدیک مرکز خرید بزرگ تهران مال و ابتدای بلوار زینعلی (کاج)قرار دارند.شهرداری منطقه در حال ارائه طرح به شورای شهر و احتمالا تغییر کلی آن به مسکونی هستند.لذا در حال حاضر این زمین ها به صورت باغ-ویلایی وجود دارند.

عوامل تاثیر گذار در قیمت زمین در منطقه 22

همانطور که قبلا هم گفته شد عوامل زیادی تاثیری مستقیم بر قیمت زمین و ارزش گذاری روی  آن را دارد.

  • متراژ زمین
  • نوع کاربری
  • جواز ساخت
  • موقعیت زمین

متراژ زمین:تراکم استحقاقی که به زمین تعلق می گیرد؛که به واسطه آن می شود جواز ساخت زمین را گرفت.می توان نتیجه گرفت هر چه تراکم بیشتر باشد،زمین هم گرانتر می شود.

نوع کاربری:با توجه به نوع کاربری قیمت های زمین در منطقه متغییر می باشند.برای مثال زمین با پهنه های Rدر منطقه خیلی محدود هستند و بیشتر آن ها ساخته شده اند.به همین دلیل این پهنه ها از قیمت بالایی برخوردارند.البته لازم به ذکر است هجوم مردم برای سکونت و زندگی در این منطقه به این افزایش قیمت دامن زده است.

قیمت فروش زمین زیرقیمت و فوری

در برخی موارد فروشنده زمین ها به دلایلی اقدام به فروش فوری زمین خود مینمایند.

این بهترین زمان برای یک خرید پرسود و یک سرمایه گذاری پر منفعت است.

هم اکنون چندین مورد فروش فوری زمین با قیمتهای استثنایی در فایل های کارشناسان ما موجود است.

نمونه هایی از فایل های موجود در املاک ایرانیان در منطقه 22 تهران.

جواز ساخت:جواز ساخت همان تراکمی هست که برای ساخت به زمین تعلق می گیرد.زمین هایی که برای اخذ جواز در شهرداری منطقه در الویت قرار دارند.شهرداری طبق نظام مهندسی و شهر سازی برای آن ها بین بازه زمانی سه ماه تا یک سال جواز صادر می کند.طبیعتا این زمین ها با ارزشتر و گرانتر از زمینی است که هنوز شهرداری برای آن تعیین تکلیف نکرده و در الویت طرح های عمرانی از لحاظ صدور جواز و توافق شهرداری می باشد.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه