برای خرید یک خانه خوب به این هشت نکته توجه کنید

  • 3 ماه پیش
  • 0

ویژگی خرید یک خانه خوب

داشتن یک خانه با ویژگی های خوب و مطلوب، هم در دین و شرع به آن اشاره شده است . هم ما ایرا نی ها از قدیم به آن اهمیت زیادی می دادیم. به دلیل آن که حداقل یک سوم تا نصف عمر ما در خانه می گذرد .پس باید به چند آیتم و ویژگی اشاره کنیم؛ تا بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم.

نکات مهم در سازه ساختمان:

به طور کلی سازه های ساختمانی به دو دسته بتونی و سازه فلزی تقسیم می شوند.از لحاظ کیفی داشتن سازه فلزی و بتونی مناسب ،تایید شده نظام مهندسی و شهرداری و رعایت ماده 19شهرسازی در رابطه با استفاده از عایقهای مناسب صوتی و حرارتی،در لایه های دیواره های ساختمان و پنجره های دو جداره یکی از آیتم های ضروری و لازم برای ساختمان ها و آپارتمان های ساخته شده در منطقه 22 می باشد .

که خوشبختانه شهرداری منطقه از این لحاظ و همچنین نظارت مهندسین ناظر نظارت دقیقی روی ساختن ساختمان ها،با این ویژگی ها و استانداردهای موجود و به روز سازه ساختمان ها دارند.از لحاظ معماری نیز آیتم های مهمی مثل نور لازم و کافی برای پذیرایی و آشپزخانه،قرار داشتن آشپزخانه در موقعیت مناسب و خوب به طوری که دسترسی کامل به پذیرایی و خواب ها ، حال خصوصی با فضای کامل و کافی ،استفاده از مصالح و متریال خوب و درجه یک، استاندارد،سیستم تهویه و گرمایشی و سرمایشی خوب و به روز و مستقل از بقیه واحد ها می تواند در انتخاب خرید یک آپارتمان خوب به شما کمک کند.

در ضمن داشتن ویو خوب نیز یکی از ویژگی های آپارتمان خوب است. بعد از مطالب ذکر شده می باشد که در درجه دوم اهمیت قرار دارد.امروزه با زندگی در آپارتمان ها،داشتن مشاعات خوب یکی از ویژگی های اکازیون و مطلوب زندگی خوب در آپارتمان ها می باشد.

ویژگی های یک آپارتمان اکازیون:

  • پارکینگ
  • انباری
  • لابی
  • سالن برگزاری مراسم
  • باشگاه
  • محوطه بازی
  • فضای سبز

مواردی که نام برده شد در بسیاری از برج های منطقه22 این موارد لحاظ شده است.

علاوه بر پارکینگ اختصاصی وجود پارکینگ مهمان از امکانات یک آپارتمان خوب می باشد.همچنین فضای بازی مناسب برای کودکان؛فضای سبز که اگر مجهز به امکانات خوب ورزشی و تفریحی نیز باشد،موارد کافی برای داشتن حس خوب از انتخاب خانه مناسب .داشتن حس شاداب در زندگی  کمک شایانی می کند.

در زندگی شهری مدرن و متمدن امروزی با مشکلات زیاد از قبیل فقر و دزدی و … مواجه هستیم.داشتن امنیت کافی و لازم برای زندگی ضروری است. مخصوصا برای محل سکونت که این آیتم در برج ها قلیل تر می باشد. خانه و آپارتمان های امروزی با داشتن امکاناتی از قبیل  دوربین های مداربسته و لابی من و نگهبان و سرایداری،امنیت به سزایی به این برج ها برای زندگی می دهند.

دسترسی خوب به مراکز خرید و ترمینال های مسافری،مترو،محله خوب و زیبا از جمله نکات مهم در خرید خانه می باشد.در سال های اخیر نمونه های زیادی ازخانه های زیبا با نماهای مدرن و معماری های مدرن، معماری های کلاسیک و نو ظهور در منطقه 22 به چشم می خورد.

همه این خانه ها از استانداردهای شهرسازی برخوردار بوده اند.نکات دیگر در خرید خانه طبقه و ارتفاع آپارتمان در برج ها است که کاملا سلیقه ای می باشد.ولی آنچه در آپارتمان نشینی و نظام مهندسی و استقبال مشریان تعریف شده است.هرچه آپارتمان در طبقه بالاتر باشد مرغوبتر و به اصطلاح گرانتر می باشد .این موضوع معلول دو علت عمده می باشد :

الف:در ساختار ساخت پی پیمانکاری آپارتمان در طبقه بالاتر با هزینه کمتری ساخته می شود و به اصطلاح ضریب می خورد.

ب:دلیل دوم داشتن ویو و نور بهتر می تواند دلیل دیگری برای گرانتر بودن آپارتمان در طبقه بالاتر باشد.

بیشتر برج ها در منطقه 22 با داشتن سایت پلان های مناسب و قرارگیری برج ها و نظارت شهرداری اکثر واحد ها دارای نور خوب و ویو می باشند. داشتن بالکن امتیاز دوم را به آپارتمان می دهد. هم از جهت استفاده از این مرحله بالاتر آپارتمان با داشتن تراس های بزرگ که به اصطلاح مشاعات خصوصی بیشتری دارند به پنت هاوس معروف شده اند. که اگر در نقشه و طبقه مناسبی از برج ها باشند رقیبی برای زندگی و لذت بردن ندارند.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه